foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
TECH: programista, hotelarstwo, grafika, logistyka, reklama, LO: ogólny, dietetyka/fitness

logo ue 2020 2021

Menu

filip krypciak 2020Filip Krypciak, absolwent ZSOiT w Czeladzi na kierunku: technik logistyk (2016 r.).

Ukończył inżynierskie studia logistyczne na WSB w Chorzowie, jest w trakcie specjalizacji: logistyka handlu i dystrybucji.

W 2012 roku skończyłem gimnazjum i stanąłem przed bardzo trudnym wyborem, podobnie jak część z Was, technikum czy liceum? Myślę, że wielu z Was na pewno zadaje sobie to samo pytanie. Teraz po 8 latach uważam, że wybór Technikum nr 1 w Czeladzi, był najlepszą decyzją, jaką mogłem w tamtym momencie życia podjąć. Dzięki temu, że wybrałem tę szkołę, nabyłem bardzo dużo wiedzy praktycznej - praca w wielu systemach informatycznych, obsługa giełd transportowych, zadania na dokumentach transportowych lub nauka języka branżowego angielskiego.

Myślę, że aby osiągnąć sukces w nauce trzeba uczyć się dla siebie i dla swoich wyników, a dzięki pomocy doświadczonych nauczycieli, wiedza ta przychodzi o wiele łatwiej.

Po skończeniu technikum poszedłem na studia, a w bieżącym roku obroniłem stopień inżynierski w kierunku logistyki. Wiedza, którą nabyłem w technikum, bardzo przydała mi się na studiach, było mi łatwiej niż osobom, które skończyły liceum i przyszły na studia bez wiedzy praktycznej.

W moim byłym technikum mogłem również odbyć wiele praktyk (np. w Dreźnie). Dzięki nim było mi łatwiej znaleźć pracę, ponieważ praktyki zaliczają się w CV do doświadczenia zawodowego.

Nauczyciele są bardzo pomocni, a z wieloma utrzymuję kontakt do dziś, nie wspominając znajomości z przyjaciółmi ze szkoły.

Pracę w kierunku logistyki  zacząłem jako asystent spedytora przy obsłudze dokumentów transportowych, następnie awansowałem i jako młodszy spedytor - zająłem się pomocą przy planowaniu samochodów. Obecnie pracuję jako spedytor międzynarodowy i, wraz z kierownikiem i koleżanką, zarządzam flotą około 150 samochodów standardowych na kierunku fińskim. Uważam, że praca w branży logistycznej jest godna polecenia. Obecnie w dobie pandemii można pracować zdalnie, nie narażając swojego zdrowia. W branży tej można cały czas pogłębiać swoją wiedzę poprzez dużą ilość kursów oferowanych przez pracodawców, jak i firmy zewnętrzne. Jest to praca satysfakcjonująca i myślę, że w młodym wieku przy mieszkaniu jeszcze z rodzicami, można naprawdę zarobić normalne i godne pieniądze.

Zachęcam Was do wyboru technikum ze specjalizacją technik logistyk, oferowaną przez szkołę w Czeladzi. Jest to zawód przyszłościowy, a dowodem jest to, że transport nigdy nie zniknie z naszego codziennego życia.


jacek solipiwko 2020Jacek Solipiwko, ukończył filologię germańską, pracuje jako steward w Katarskich Liniach Lotniczych.

Czas, który spędziłem w szkole był przeze mnie bardzo dobrze wykorzystany.

Tutaj nauczyłem się języków obcych oraz umiejętności bycia elastycznym, dopasowywania się do różnych sytuacji i warunków. Dzięki temu łatwo odnajduję się na rynku pracy.

Kierunki w szkole są z pewnością  przyszłościowe, a uzyskanie dyplomu daje szansę na ciekawe zatrudnienie.


dominika matczak 2020Dominika Matczak, ukończyła zarządzanie i marketing, bizneswoman, właścicielka trzech spółek.

W szkole uczyliśmy się w sposób intensywny, ale jednocześnie przyjemny. Wymagania miały różny stopień trudności, ale nauczyciele potrafili zmobilizować mnie do działania.

Dzięki temu zarówno na studiach, jak i w życiu zawodowym, umiałam się uczyć, wykorzystywać zdobytą wiedzę, gromadzić i selekcjonować informacje.

Lata spędzone w szkole wspominam z ogromnym sentymentem i sympatią.

Kierunki, które obecnie oferuje szkoła są cenione na rynku pracy i dają możliwość znalezienia ciekawego zatrudnienia.


martyna wozniak 2021Martyna Woźniak, absolwentka ZSOiT w Czeladzi - kierunek technik hotelarstwa.

Ukończyła Administrację na Politechnice Śląskiej.

Bardzo miło wspominam czas spędzony w szkole. Nauczyciele okazywali serdeczność oraz pomagali w różnych sprawach, wykazwyali się także dużą cierpliwością. Wspaniała kadra pedagogiczna przekazała mi na tyle wiedzy, że mogę wykorzystywać ją teraz w swoim zawodzie.

Możliwość odbycia praktyk zawodowych, posiadana wiedza i zdobyte kwalifikacje przyczyniły się do odpowiedniego startu w karierze zawodowej młodego hotelarza. Cieszę się, że wybrałam akurat tę szkołę, a co ważne kierunek technik hotelarstwa, ponieważ czuję, że spełniam się w swojej pracy, która daje mi bardzo dużo satysfakcji.

Polecam ten kierunek osobom, które znakomicie odnajdują się wśród ludzi.

Całość rozmowy z Martyną Woźniak.

Partnerzy

wsb dg logo

 

wsl poz logo

 

logo humanitas granat 2023

 

wst kato logo

 

gwsh

 

wsl poz logo

 

wsb

 

holiday inn

Projekty

logo aspe 2023

Copyright © 2023 Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi Rights Reserved.